Sänna

Avaldatud:
6 juuni, 2013

22-25. augustini avaneb Võrumaal, Sännas, suurepärane võimalus sõna otseses mõttes oma koduõuel kohata vägevaid inimesi. Rahvusvaheline juhtimisrännak „Tark kaasamine praktikas“ toob Eestisse kaasava juhtimise edendajad nii Eestist kui ka välismaalt. 4-päevane koosõppimise ja harjutamise ruum on loodud selleks, et lihvida oma kaasamisoskusi veelgi mõjusamaks tegutsemiseks juhi ja eestvedajana.

Jagan siinkohal 3 põhjust, miks ma isiklikult panustan rännaku toimumisse:

  1. MÕJUSAD EESKUJUD: lisaks meie endi headele praktikutele Ivikale, Robertile ja Kristiinale ühinevad koolitusmeeskonnaga Chris, Anne, James ja Luke. Olen kindel, et nende isiklik eeskuju, mõjusad lood ning oskused julgustavad sind praktiseerima ning oma unistusi suurelt ellu viima. Igaüks neist toob ringi oma isikupära ja väe.
  2. PRAKTISEERIMISE RUUM: isegi siis, kui sulle on vägagi tuttavad erinevad meetodid nagu avatud ruum või maailmakohvik, ole valmis üllatuseks. Eelmisel aastal ligi nädal aega avatud ruumi printsiipidele toetudes õppides mõistsin meetodi tegelikku olemust, potentsiaali ja väge. Just selles ruumis sündis kindel „plaan“ Eestis rahvusvahelise mõõtmega ettevõtmiseks. Seega esita endale väljakutse ja kaevu sügavamale…
  3. TARKADE RING: olen enam kui veendunud, et meie ühises ringis kohtuvad inimesed, kellel on väga palju teineteisele anda. Seeläbi ka saada. Üks minu hea sõber, väljendas esmalt oma suurt kimbatust: kuidas leida „kiirel“ ajal aega osaleda mitmepäevasel kaasava juhtimise koolitusel. Ent ta tegi seda siiski ning tõdes hiljem, et pole kunagi kogenud ainulaadset võimalust koos teiste tarkade kaasõppijatega lahendada tema „laual“ olevaid reaalseid probleeme ja küsimusi. Ta lahkus mitme plaaniga, mille loomiseks oleks igapäevatöös kulunud veelgi enam aega. Ehk too julgelt oma suured ja väikesed küsimused teistega lahendamiseks.

Ja tegelikult on mul neljas põhjus veel. Sänna kultuurimõis on ühe noore pere lugu sellest, kuidas suurelt unistades ja „südamega seotud asju tehes hakkavad asjad lihtsalt juhtuma“, nagu on öelnud Hendrik Noor. Sel sügisel on plaan avada kogukondlik Leiutajate Külakool. Usun, et inspiratsiooni leiab sellest kohast küll.

Täpsem kutse lisatud ning enam saab lugeda ka meie veebilt.

Mõtle suurelt, kuidas see aeg ja kohtumine endale võimalikuks teha!

Piret Jeedas, juhtimisrännaku ellukutsuja

piret@ruumiloojad.ee

Projekti rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel.

Kaasav juhtimine

Kuidas luua eeldused, et inimesed tahavad osaleda, anda oma panuse ning võtta osa millegi elluviimisest?

Kuidas leida endas sisemised ressursid, et algatada olulisi protsesse?

Kuidas kutsuda ringi need, kes seni on kõrvale jäänud?

Raamat Ruumi Loojad

Raamat Ruumiloojad

Raamat kaasamishuvilistele, juhtidele, maailmamuutjatele

Kaasava juhtimise kogemuslood

- Anneli Kimmel

- Ulla-Maia Timmo

- Toomas Trapido

Õppekorralduse põhimõtted

Ruumiloojad logo
Partnerlus logo