Avaldatud:
20 detsember, 2012

Kas vestlused viivad edasi?

29. nov- 2 dets 2012 kohtusid Taanis enam kui 30 kaasamishuvilist ja -praktikut Learning Village´l.  Ühiselt loodud ruumis loodi võimalus aastalõpukeerises aeg maha võtta ning vaadata tagasi selle aasta tegemistele. Kaaslastele jagatud lugudes uuriti, mis on selle aasta tegutsemise valguses peamised õppetunnid. Avatud ruumi vestlustes uurisid osalejad just neile olulisi teemasid, tutvustasid põnevaid lähenemisi või meetodeid. Võtsid ette ka väikese abistamisaktsiooni; nimelt viidi ürituselt ülejäänud toit kodututele, kes tänutundes üsna piduliku laua said katta.

Viimasel päeval täitus sein aga järgmise aasta plaanidega. Iseorganiseeruvalt jagunesir inimesed gruppidesse või paaridesse, et uue aasta sihte seada või plaane lihvida, nt kaasav juhtimine Taani koolides, koolituse läbiviimine Rootsis jne. Nii viljakat pinnast ja valmisolekut tegutsemiseks pole ammu kogenud. Mõjusaid ja edasiviivaid vestlusi jätkus igasse hetkesse ja Kopenhaagenis asuva Hub´i ruumidesse.

Hea meel oli veel selle üle, et Eesti delegatsioon oli lausa 3-liikmeline. Koolitajate tiimis aitas ruumi hoida Piret, osalemas veel Krista ja Kristi. Viimase suust kokkusaamise lõpus ka äratundmine, et kaasava juhtimise olemus jõudis tänu sellele kogemusele enam kohale.

Uus aasta tõotab kõikidele kaasamishuvilistele olema põnev avastamis- ja õppimisaasta. Nimelt sai sel kohtumisel pandud hõõguma üks mõte – 2013. aasta augustis korraldada Eestis rahvusvaheline kaasava juhtimise koolitus. Samuti läbi viia teisi toetavaid tegevusi meetodite õppimiseks, muuhulgas visuaalse esitlemise (graphic facilitation) koolitus. Seega hoidkem meie tegemistel jätkuvalt silm peal.

Kõik Eesti kaasamispraktikud ja -huvilised kohtuvad armsaks saanud Palupõhjas, kaasajate retreat´le 18.-20. jaanuar, et üheskoos uuel aastale vägev alguspunkt teha.

* Learning Village, pildigalerii.

Kaasav juhtimine

Kuidas luua eeldused, et inimesed tahavad osaleda, anda oma panuse ning võtta osa millegi elluviimisest?

Kuidas leida endas sisemised ressursid, et algatada olulisi protsesse?

Kuidas kutsuda ringi need, kes seni on kõrvale jäänud?

Raamat Ruumi Loojad

Raamat Ruumiloojad

Raamat kaasamishuvilistele, juhtidele, maailmamuutjatele

Kaasava juhtimise kogemuslood

- Anneli Kimmel

- Ulla-Maia Timmo

- Toomas Trapido

Õppekorralduse põhimõtted

Ruumiloojad logo
Partnerlus logo